holistyczny masaz relaksacyjny

holistyczny masaz relaksacyjny Uznając korespondencje pomiędzy rzekami ziemi i meridianów ciała, uzdrowiciele ludzkiego ciała (którzy byli geografowie i filozofowie, jak również) wyczyszczone południki przez przebicie z igłami w celu promowania przepływu qi i krwi i choroby leczyć, tak jak uzdrowiciele ziemi wydobyte z rivercourses pomocą kilofy i łopaty do kierowania wody i kontroli powodzi. Sekcja Lingshu z Neijing, znany również jako Zhenjing (Classic akupunktury), rysuje korespondencji jednoznacznie: „Ci zorientowani w prawa natury wykopać staw w najniższym punkcie, tak że woda w stawie może być odprowadzona i męczący pracy unikać. Zgodnie z tą samą logiką, że pogłębiarka południki na acupoints, jaskinia-jak depresje, gdzie qi i krew są zbieżne. W ten sposób, południki mogą być zwolnione z łatwością. „

Unikalna opanowanie ochrony przeciwpowodziowej osiągniętej przez chińskich przodków, na przykładzie Kanału Dujiang, był bezpośrednim następstwem warunków geograficznych stanęli (2). Wynalazek akupunktury, unikalny system uzdrawiania, również nie było możliwe bez wielu charakterystycznych elementów, które pojawiły się i konwergentnych tylko w starożytnych Chinach. Jednym z tych podstawowych warunków było zrozumienie zasad ochrony przeciwpowodziowej, a także całościowe stosowanie tych zasad natury do wyleczenia dolegliwości ludzkiego ciała. Fakt, że opanowanie wodach został osiągnięty jedynie w Chinach wspiera wniosek, że akupunktura pochodzi z Chin i nigdzie indziej w klasycznym świecie.

Dujiang Canal jest cudem w historii światowej kontroli przeciwpowodziowej. Akupunktura jest niespotykany w historii światowej medycyny. Nie tylko kontroli powodziowej i akupunktury zarówno przykładem wysokość kultury chińskiej, ale ich dalsze użytkowanie przez tysiące lat potwierdza wartość chińskich holistycznych zasad, które oni reprezentują.

Przypisy:

1. Joseph Needham. Nauka i cywilizacja w Chinach .. Cz. 3. Cambridge: Cambridge University Press, 1959, 22: 516.

2. Ze względu na cechy topograficzne doliny Nilu, okresowe powodzie Nilu są korzystne, nawadnianie i nawożenie pól na jej brzegach, zamiast siać zniszczenie. Dlatego starożytni Egipcjanie nigdy nie opracowano metod ochrony przeciwpowodziowej, aw rzeczywistości modlił się powodzi, czy nie przyszło na czas. Starożytni Grecy żyli na i wokół wysp i były zorientowane głównie w kierunku morza, a nie rzek. Oczywiście, że nie starał się zarządzać na morze, który pozostaje niepokonany nawet dzisiaj. I chociaż ślady pozostają w kanałach Mezopotamii i akweduktów starożytnego Rzymu, były one używane głównie do nawadniania i zaopatrzenia w wodę komunalnych zamiast ochrony przeciwpowodziowej i wpadł gruzach dawno temu.

Artykuł dzięki: http://www.anedia.pl

Author: klubeuropa.pl

Share This Post On