holistyczny endokrynolog

holistyczny endokrynolog

Native American Medicine

Od 1970 roku tendencje współczesnej medycyny nadal sugerują, holistyczne podejście do leczenia pacjenta. Holizm został wprowadzony w 1926 roku przez Jana C. Smuts. Takie podejście nie jest niczym nowym. Przez wieki, starożytnej chińskiej tradycyjnej medycyny, jak również, że indyjskiej Ajurwedy traktowali chorych z holistycznego punktu widzenia.

Rdzenni Amerykanie długo kładła nacisk na leczeniu całego człowieka, to znaczy, ciało, umysł i ducha.

Kluczowym składnikiem Native amerykańskiej medycyny jest to, że wiara zdrowie jednostki jest nierozerwalnie połączony z otoczenia tej osoby. W związku z tym, szaman działa w celu promowania harmonii pomiędzy ciałem, umysłem i duchem, jak i harmonię w społeczności, środowiska, a światem duchowym.

Cztery praktyki wspólne dla prawie wszystkich szamana.

1. Stosowanie preparatów ziołowych

2. Oczyszczanie i lub ekstrakcji

3. ceremonie oczyszczania

4. Kontakt świat duchowy

Dziś wiele z praktyk prowadzonych przez uzdrowicieli pracują ich drogę nowoczesnej praktyce medycznej jako alternatywnej medycyny. Dla Indiańska, istnieje silne przekonanie, że wszystko w przyrodzie są połączone i że każde ludzkie i nie-ludzkie, mają odpowiednie połączenie w świecie duchów. Co ważniejsze, że te duchy mogą pomóc utrzymać i promować powrót do zdrowia.

Generalnie, funkcje szaman jako pośrednik w świecie duchowym, z prośbą o odpowiedź, dlaczego dana osoba jest chora, a co będzie ponownie dokonać tego poszczególnymi dobrze. Czasami zioła w postaci buliony, maści, kataplazmy lub kadzidło są stosowane w połączeniu ze specjalnymi ceremonii. Najważniejsze jest zawsze całkowita osoba, ciało, umysł i ducha.

Norman W Wilson, PhD

Dr Wilson ma czterdzieści lat doświadczenia w edukacji w gimnazjum, studia, i Community College. Jest autorem i współautorem podręczników w krytyce literackiej i humanistycznych. W uzupełnieniu do authoringu ponad 150 artykułów w Internecie, z których wiele czynienia z szamanizmu, dr Wilson jest recenzentem dla The New York Journal of Books i NovelSpot.Net.

Artykuł dzięki:

Author: klubeuropa.pl

Share This Post On