holistyczna edukacja seksualna

holistyczna edukacja seksualna

Flood Control oraz Origins akupunktury w starożytnych Chinach

Choć akupunktura zyskała zwiększenie akceptacji na całym świecie, wiele pytań dotyczących jego pochodzenie pozostaje bez odpowiedzi. Akupunktura jest powszechnie określany jako Wschodniej systemu uzdrawiania, który powstał w Chinach. Jednakże, również sugeruje, że akupunktura może pierwszy pojawiły się w Indiach, a nawet Centralny Europex. W tym artykule omówimy podobieństwa między teorią a praktyką akupunktury i rozwoju ochrony przeciwpowodziowej w starożytnych Chinach, które wspierają wniosek, że akupunktura jest unikalnie chiński wynalazek.

holistyczna edukacja seksualna

Techniki i terminologia ochrony przeciwpowodziowej oferują żywy analogię terapeutycznych mechanizmów akupunktury. Południki ciała są postrzegane odpowiadają biegu rzek ziemi, kierowanie qi i krwi, które odżywiają tkanki, tak jak wody rzek ‚nawadniać ziemię. Zatory w tych „rzek energii” działać jak zapory, blokując przepływ qi i krwi, powodując jej kopię zapasową w łączeniu kanałów. Needling punkty akupunktury usuwa przeszkody, leczenie choroby poprzez ponowne regularny przepływ qi i krwi, podobnie jak pogłębianie rzeki odsunie osadu, zapobiegania powodziom, pozwalając na swobodny przepływ wody.

Te i podobne opisy zostały zastosowane do akupunktury, gdyż pierwszy pojawił się jako kompletny system uzdrawiania wcześnie Chin Zachodniej Dynastii Han (206 pne-24 ne). Wiele przykładów można znaleźć w Neijing (ok. 104-32 pne), najstarsze istniejące prace nad akupunktury. Taka terminologia hydrauliczny pracował nie tylko dla jego wnętrzach obrazowania. Raczej wskazuje zrozumieniu chińscy przodkowie osiągnięty przez ten czas z korespondencji między ludzi i natury, rzeki i południka, powodzi i chorób. Rozwój ochrony przeciwpowodziowej w Chinach, która osiągnęła swój szczyt pod koniec Okresu Walczących Królestw (476-221 pne) i stosowania jej zasad do uzdrawiania ludzkiego ciała, było warunkiem koniecznym dla wynalazku do akupunktury (4 ).
Artykuł dzięki: http://www.buda-domy.pl

Author: klubeuropa.pl

Share This Post On